1471882_427554134039706_2020813401_nYazan: Oya DOĞAN
Kaynak: http://www.gazetevatan.com/
Beni Böyle Sev dizisini başladığı günden beri beğenerek izliyorum. Öğrencilerin hayatını çok naif bir dille anlatan, dramı ve komediyi ustaca harmanlayan dizinin çok ciddi bir genç kitlesi var. Ayşem ve Ömer arasındaki tertemiz aşk bu nesle örnek olacak cinsten. Dizinin diğer örnek aşkı Reyhan ve Nezih arasında yaşanıyordu. Bir türlü kavuşamayan ikili birkaç bölüm önce aşklarını itiraf ettiler. Tam hikaye açılıyordu ki, Nezih’e hayat veren Mert Turak Twitter hesabından diziden ayrıldığını açıkladı. Ama altına da “Ben dizimden ayrılmak istemedim. Bu yapım şirketinin kararıdır” notunu düştü. İzleyici ne olduğunu anlamadan bir sonraki hafta yayınlanan bölümde Nezih ortadan kayboldu. Oysa son bölümde Ömer’e, Seda’ya ve aşkı Reyhan’a “Bir daha sizi asla yalnız bırakmayacağım” demişti. Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde Nezih’in nerede olduğu sorusu vardı. Pazartesi akşamı yayınlanan 41. bölümde ise Nezih’e bir arabanın çarpıp kaçtığını ve öldüğünü öğrendik. Nezih’e gözyaşlarıyla Nezih’e veda ettik ama neden?

Restleşme yaşanmış

Bölümün detaylarına geleceğim ama önce Mert Turak’ın diziden ayrılmasıyla ilgili birkaç kelam edeceğim. Hem yapımcı Çağrı Bingüller hem de haber kaynaklarımdan aldığım duyumları paylaşacağım. Bingüller, Turak’ın tiyatro provaları ve set programının çok fazla çakıştığını ve bir türlü ayarlanmadığını söylemişti. Ancak haber kaynaklarım işin aslını bana fısıldadı. Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi Mucize’de rol alacağı için birkaç hafta izin istemiş. Senaristler çareyi onun kaçışı olarak bulmuş. Zaten o bölümleri izledik. Ancak çekimler söylediği süreden daha uzun sürmüş. Ekip yine durumu idare etmiş. Tam Reyhan ve Nezih aşkını başlattıkları dönemde ise yoğun tiyatro provaları olduğunu bildirmiş ve izin istemiş. Bunun üzerine yapımcıyla aralarında bir restleşme yaşanmış ve Turak diziye veda etmiş. Mert Turak çok başarılı bir aktör, BSK Yapım ise yeni ama güzel işler yapan bir şirket. Aralarında çok büyük bir sorun yok gibi duruyor. Keşke bu sorunu çözebilselerdi.

Gözyaşlarımı tutamadım

Gelelim bölümün detaylarına… Öncelikle senaristler Hakan Haksun ve Müjdan Kayserli’yi tebrik ederim. Biz genellikle oyuncu-yapımcı restleşmesi sonucu ayrılan oyuncunun hain ilan edilmesine alışkın izleyicileriz. Ama Nezih’e yakışır bir veda izledik 41. bölümde… Her an Nezih’in çok iyi bir olduğunu vurgulandı. Öldüğünü öğrendiğimiz sahneden cenazesine kadar her an duygusaldı. Ama benim en çok takdir ettiğim sahne, Nezih’in kardeşinin Reyhan’a getirip 200 TL verdiği an oldu. İki hafta önceki bölümde Nezih Reyhan’ı yemeğe götürmüş ama kredi kartı yetersiz limit verince hesabı Reyhan’a ödetmişti. İşte kardeşi Semih Reyhan’a gelip o parayı verdi. Reyhan’a “Abimin kimseye borçlu kalmasını istemem” dedi. Ben o sahnede gözyaşlarımı tutamadım. Bir tebrik de Reyhan’ı canlandıran Burcu Altın’a… Tüm tepkilerinde o kadar gerçekti ki, ne duygumuzu sömürdü, ne de büyüttü. Yalın bir oyun üslubuyla bizi ekrana bağladı. Sonuç olarak yapımcı ve oyuncu arasında ne yaşanırsa yaşansın, karaktere ihanet etmeden veda ettiler. Umarım Mert Turak’ı da en yakın zamanda iyi bir işte izleriz.

Reklamlar