426687_382053545249091_1791478402_n
Röportaj: 
 Bahadır DEMİREL
Kaynak: http://www.trt1.com.tr

‘’Elf Kızı Olmayı Çok İsterim’’
Beni Böyle Sev’in başarılı oyuncusu Burcu Biricik’le set arasında sizler için biraz sohbet ettik…

Burcu Hanım Bize Biraz Kendinizden Bahsedebilir misiniz Acaba?

Burcu Biricik –  Antalyalıyım, 1989 yılında doğdum ve de Boğa burcuyum. 4 Mayısta Doğdum bu arada. İlkokulu Antalya’nın Elmalı ilçesinde okudum, daha sonra liseyi Antalya’da bitirdim. Üniversite içinse İzmir’in yolunu tuttum, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünü kazandım.

Oyunculuk Hikayeniz Nasıl Başladı?

Burcu Biricik –  Herkes söyler bunu ama gerçekten benim de öyle aslında, çocukluktan başladı bu… Evde saçma sapan şekillere girip gösteri hazırlardım mahalledeki kadınlara ? Muhakkak bir şeyler yaratırdım kendi kendime, durmadan bir şeyler yapardım… Sonrasında lisede tiyatro ekibine katıldım, devamında tiyatro festivallerine katıldık; hatta ilk ödülümü de orada almıştım…

Konservatuar Düşünmediniz mi ?

Burcu Biricik –  Konservatuara gidemedim, çünkü yönlendiren olmadı beni o konuda… Konuya hakim olmadığım için çok uzak geldi bu bana o an, daha sonra gelişen süreçte üniversitede tiyatroyla alakalı bir şeyler yapmalıydım, sonuçta Bornova Şehir Tiyatrosu’nun seçmelerine katıldım, üniversite hayatım boyunca orada gerçek anlamda tiyatro eğitimi aldım ve her sene 1-2 oyun çıkardık.

İzleyiciler Sizi Bugüne Kadar Hangi Projelerde Gördü ?

Burcu Biricik –  Çeşitli işlerde bölüm oyunculuklarım çok oldu, gerçek anlamda geçen sene Show Tv de yayınlanan Düşman Kardeşler dizisi ilk işim oldu diyebilirim. O bir Trakya komedisiydi ve ilk dizi tecrübemdi. Trakyalı bir kızı canlandırmıştım.

Şive Sizi Zorladı mı Peki?

Burcu Biricik –  Çok zor bir şeydi benim için kendime güven anlamında da, sonrasında gerçekten çok çalıştım ve ortaya keyifli bir iş çıktı. Dizi bittiğinde ekipçe ağladık o kadar benimsemiştik..

Komedi mi Dram mı Size Daha Çok Keyif Veriyor?

Burcu Biricik –  Bunu söylemek erken sanırım benim için, aslında ama komedi de çok iyi olduğumu düşünmüyordum, dram da daha güçlü olduğuma inanıyordum ama Düşman Kardeşlerle birlikte o algımı kırdım… Kendimi izleyip kendime gülebiliyordum açıkçası Düşman Kardeşlerde ?

Peki Gelelim Bugünlere, Beni Böyle Sev ?

Burcu Biricik –  Seda’yı ilk okuduğum zaman içime çok sinen bir rol olmadı açıkçası. Ayrıca bu rol için düşünürken araya Ustura Kemal işi girdi ve ona başladık, rating kurbanı oldu o dizi. Derken çok kötü bir dönem geçirdim devamında, sevgili dedem vefat etti… Beni Böyle Sev bu anlamda da benim için çok değerli, dedemin üzüntüsünü atlatmak için bu işe sarıldım..

Sette Ortam Nasıl Peki?

Burcu Biricik –  Benim için en önemli şey bir işe başlarken ekibin nasıl olduğudur. Ben bunu size belki 10 sene sonrada söyleyeceğim , çok duygusalım ben ve mutluysam o işin içinde olmak istiyorum. O anlamda bugüne kadar çok şanslıydım. Beni Böyle Sev dizisinin çekimlerinde bazen o kadar çok eğleniyoruz ki ağlama sahnelerine geçişim çok zor olabiliyor. Seda’nın sürekli ağladığını da hatırlatmaya gerek yok sanırım ? Gerçekten ekibimiz çok tatlı ve samimi insanlardan oluşuyor.

Çekimlere Dair Enteresan Bir Anınız Var mı?

Burcu Biricik –  1. ya da 2. bölüm olması lazım; Alper, Mert ve benim bir araba sahnemiz vardı, hız yapıyorduk orada. O makas sahneleri o kadar gerçekçi çekilmişti ki ben korkudan ölmek üzereydim. O sahnedeki tepkiler tamamen gerçektir, hiçbir montaj hiçbir efekt hiçbir kurgu yoktur ? Sinir krizi denemez ama korkudan gülmeye başladım, sonra ağlamaya başladım tuhaf durumlara düştüm yani… Benim için unutulmayan anlardı.

Sinema Projeniz Varmış Diye Duyduk?

Burcu Biricik –  Yönetmenliği Serdar Gözelekli’nin yaptığı bir film var: İnanç Odası. Terörü anlatan bir film ve ben orada kurbanı canlandırıyorum. Filmin bir milliyeti, yeri, zamanı yok. Beyni yıkanmış ve boş bir inanca kendini adamış 5 kişiden bahsediyoruz filmde. Eylemin yapılacağı tek bir günü anlatıyor bu film. Çekimleri bitti, daha çok festivallere yönelik bir film olacak.

Kiminle Aynı Sahneyi Paylaşmak İstersiniz?

Burcu Biricik –  Her izlediğimde şunu kesinlikle derim; Neşeli Hayat serisi vardır ya, o ekibin içinde olabilseydim keşke… Haluk Bilginer diyebilirim, ayrıca Orlando Bloom’u çok beğeniyorum keşke beraber bir projeyi paylaşabilsek. Ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim, Elf kızı olmayı çok isterim

 

Reklamlar